Блог

Блакитна лагуна

Блакитна лагуна – популярний геотермальний курорт у південно-західній частині Ісландії, розташований на півострові Рейк’янесскаґі, у 38 км від столиці країни – Рейк’явіка. Геотермальний комплекс складається з кількох басейнів з водою яскраво-блакитного кольору і є однією з найбільш визначних пам’яток Ісландії.
Мальовничу Блакитну лагуну оточують лавові поля і покриті сіро-чорними брилами фантастичні ландшафти. Місцями нагромадження лави покриті подушками зеленого моху, а вдалині видніються обриси геотермальної станції Свартсенгі. Блакитна лагуна – єдиний в своєму роді природний пам’ятник планети, і сюди щороку приїжджають 300 тисяч туристів з усього світу.
Як же утворився цей незвичайна термальна водойма? Морська вода йде на глибину через пористу лаву. У товщі землі знаходяться геотермальні підземні резервуари, що складаються з морської (65%) і прісної води (35%), нагрітої до температури +100 ° С. При підйомі до поверхні землі вода охолоджується до +37 … + 40 ° С. Діоксид кремнію, якого в Блакитній лагуні дуже багато, переломлює сонячні промені, через що природна водойма набуває свій дивовижний колір. Залежно від освітлення і часу доби, він змінюється від яскраво-бірюзового до зеленуватого і молочно-блакитного.
Цікаво, що і влітку, і взимку вода в Блакитній лагуні має комфортну для купання температуру, тому курорт працює цілий рік. Багатьом подобається в морозні дні купатися в гарячій воді і спостерігати за північним сяйвом. В Ісландії, яка взимку повністю вкрита снігом, гарячі купальні дозволяють розслабитися і забути про холод.
У Блакитну лагуну приїжджають не тільки для відпочинку, але й для лікування. До складу води входить багато мінеральних сполук і синьо-зелені водорості. Мінеральні солі чинять розслаблюючу і терапевтичну дію.
Вода в Блакитній лагуні оновлюється кожні два дні, а чистота водойми забезпечується щоденним забором проб води. Престижний статус курорту підтверджує Блакитний прапор. Цю міжнародну нагороду вручають тільки тим пляжам, рівень чистоти, сервісу і безпеки яких відповідає найвищим світовим стандартам.

Джерело: https://wikiway.com/islandiya/golubaya-laguna/