Блог

Букінгемський фонтан

Букінгемський фонтан – це «вхідні ворота» Чикаго, які знаходяться у Грант-Парку. Він є одним з найбільших фонтанів у світі. Повна його назва – Меморіальний фонтан Кліренсу Букінгему, він був дарований місту Кейт Букінгем в 1927 році в пам’ять про її брата Кліренса.

Хто створив головний фонтан Чикаго
Будівництво пам’ятника архітектури велося під керівництвом архітектора Едварда Беннета. За основу був узятий фонтан Лантана в Парижі, а скульптури для нього створив відомий скульптор з Франції, Марсель Лаю. На момент виконання робіт вартість проекту склала 750 тисяч доларів, а для підтримки споруди в робочому стані був створений благодійний фонд зі стартовим капіталом в 300 тисяч доларів.

Конструкція і символи Букінгемського фонтану
Діаметр основного басейну – 84 метри, в його центрі височіє трирівнева композиція загальною висотою 7,5 метри. Споруду виконано з рожевого мармуру. Безперчено, вона є яскравим зразком стилю рококо, а зовні нагадує весільний торт. У центрі фонтану можна побачити чотири групи морських коней. Букінгемський фонтан символізує прекрасне озеро Мічиган, а коні – це штати, які його оточують.
Всього у фонтані налічується 134 струменя, причому висота центрального досягає 46 метрів. Загальний обсяг води становить понад 5,5 мільйонів літрів води. Насоси споруди контролюють комп’ютери фірми Honewell. Спочатку вони знаходилися в Атланті, в штаті Джорджія, а в 1994 році їх перенесли в Іллінойс.

Чим цікава пам’ятка
Букінгемський фонтан функціонує з ранку до пізнього вечора, і у вечірній час гості міста і туристи можуть помилуватися світловими шоу, для проведення яких встановлено 840 ламп.

Під водою у фонтані знаходиться монітор, який вмикається кожні двадцять хвилин. У зимовий час фонтан не працює, однак і в цей час тут проходить цікавий захід – фестиваль вогнів осяює все навколо, і дозволяє насолодитися дивовижним видовищем.

Джерело: https://planetofhotels.com/guide/ru/ssha/chikago/bukingemskiy-fontan