ПРИПЛИВЛИ

ЧТО ИЩЕМ?

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж
обладнання.

Цікаві інженерні споруди нерідко стають об’єктами туризму. Так сталося з водосховищем Ледібауер в Великобританії. Воно знамените двома воронками-водоскидами, які під час відкриття створюють вражаючі вири.

Водоскиди будуються в водосховищах для регулювання рівня води – без них вода під час затяжних злив або під час весняного паводку просто б затоплювала дамбу. А це небезпечно, особливо якщо по дамбі проходить автомобільне шосе або залізничне полотно. Тому рівень води регулюють за допомогою водоскидів.

Зазвичай вони не привертають увагу, але ось при будівництві Ледібауер в 1939-1945 роках було прийнято досить незвичайне рішення – побудувати водоскиди у вигляді воронок. Їх на водосховищі два, діаметром 24 і 4,6 метра.

Шанси побачити їх в роботі найбільші навесні, коли водосховище повністю заповнюється і надлишок води доводиться скидати.

Джерело: https://turist.delfi.ee/statja/77736648/foto-i-video-ledibauer-unikalnaya-voronka-vodosbros

Британський виробник басейнів Compass Pools повідомив про свій намір створити перший в світі безмежний басейн з кутом огляду 360 градусів. Він буде називатися Infinity London і розташовуватиметься на даху 55-поверхового готелю. Басейн вміщуватиме близько 600 000 літрів.

За планом басейн матиме прозорі стіни й підлогу. Це дозволить відвідувачам дивитися на Лондон з висоти пташиного польоту, а також бачити, що відбувається всередині готелю крізь підлогу. Стіни басейну будуть виконані з литого акрилу, оскільки така конструкція потребує максимально прозорого матеріалу.

Все ж, головним завданням проектувальників було зробити вхід і вихід з басейну, не порушуючи при цьому його вишуканий вид і цілісність дизайну. За словами технічного директора і дизайнера Compass Pools, звичайних сходів в цьому випадку було б недостатньо. Рішенням стало встановлення дверей на зразок люка в підводному човні, до яких будуть приєднані гвинтові сходи. Вони висуватимуться з дна басейну, коли хтось захоче увійти або вийти. Будівельні роботи повинні початися вже в кінці цього року.

Джерело: https://www.buro247.ua/lifestyle/technology/first-360-degree-infinity-pool-in-london.html

А Ви б ризикнули поплавати на висоті майже 35 метрів від землі між двома 10-поверховими будинками житлового комплексу Embassy Gardens?

Повністю прозора конструкція басейну довжиною 25 метрів спочатку була побудована в Колорадо. Далі її перевезли до Техасу, а потім цілих 3 тижні транспортували через Атлантику. Частина басейну – 14 метрів – як би ширяє у повітрі. Обидва кінці басейну з плавними заходами, оточені стильними внутрішніми двориками, знаходяться на даху будівель елітних комплексів. Центральна частина підвішена в небі за допомогою прихованої сталевої рами.

Вночі звідти можна насолодитися видами Вестмінстерського палацу, оглядового колеса і річки Темзи. Викупатися в басейні під назвою Sky Pool зможуть тільки мешканці будинку Embassy Gardens і їхні гості, а також члени преміум-клубу Eagle Club.

Джерело: https://chance4traveller.com/must-see-v-londone-otkryli-pervyj-v-mire-bassejn-paryashhij-v-vozduhe/

Дезінфекція води з використанням хлору, як і будь-яка інша технологія, має свої переваги і недоліки. Тому пропонуємо розглянути альтернативу. Перший і головний «суперник» хлору в басейні – озон. Хоча це твердження категоричне і не зовсім правдиве. Справа в тому, що озон хлору не суперник, а помічник і соратник, і разом вони працюють набагато краще, ніж окремо.

Може людині не подобається запах хлору? Або є індивідуальна непереносимість хлору? Або діточок труїти хлорамінами не хочеться, або просто саме слово «хлор» викликає неприємні емоції? Але ж дезінфікувати воду обов’язково! Що можна запропонувати в такому випадку? Головна і на сьогодні найсучасніша «альтернатива» хлору в басейні – озон. Хоча насправді озон хлору не суперник, а помічник і соратник. Разом вони працюють набагато краще, ніж окремо. Про його унікальні властивості ми поміркуємо трохи нижче, а тим часом вирушимо у маленьку подорож історією. Отже, що ми знаємо про озон?

Ще в XVIII-му столітті було помічено, що біля блискавок та електричних машин з’являється своєрідний запах. У 1785 р. голландський фізик М. ван Марум приписав цей «електричний запах» якійсь речовині з окисними властивостями. У 1801 р. Г. Деві встановив його наявність в атмосферному повітрі. І тільки в 1840 р. німецький хімік К. Ф. Шенбейн виділив (і фактично відкрив) цю речовину. Він назвав її озоном (від грец. «одзейн» – «пахне»). Проте, навіть багато десятиліть потому в словниках можна було прочитати таке: «Озон – невідоме тіло, яке виробляється дією електричної машини на атмосферне повітря». Сучасне тлумачення цей термін отримав лише на початку XX століття. Озон – алотропна видозміна кисню (O2 -> O3); в чистому вигляді – вибуховий газ синього кольору. Ця доволі нестійка речовина досить швидко перетворюється на кисень. Вона в 1,5 рази важча за повітря, і має в 10 разів вищу, ніж у кисню, розчинність у воді. При температурі -112 ° С озон конденсується в темно-синю рідину, а при -119 ° С кристалізується, утворюючи синьо-фіолетові кристали. При наднизьких концентраціях запах озону приємний, освіжаючий. Більшістю людей він сприймається як металевий, а ось Д. І. Менделєєв, наприклад, порівнював його з запахом раків. Але вже при 1% -ому вмісті в повітрі його запах стає вкрай неприємним і різким. Дихати таким повітрям неможливо. (До речі! Користь від вдихання малих кількостей озону – міф. Приємне відчуття свіжості в лісі після грози створює не саме озон, а продукти окислення їм смоли й ефірних масел, що містяться в листі і хвої. До того ж, він надзвичайно отруйний – і навіть набагато більш отруйний, ніж чадний газ СО. Тому гранично допустима концентрація озону в повітрі – одна стотисячна відсотка! Але поріг запахового сприйняття при цьому в 10 разів нижче, тобто, ще задовго до досягнення гранично допустимої концентрації навність озону буде помітна). У природі озон утворюється у верхніх шарах атмосфери (на висоті 15-30 км) з кисню під впливом УФ-випромінювання Сонця. Також озон виробляється при дуговому зварюванні, при роботі електричних трансформаторів, ксероксів, лазерних принтерів, від удару блискавки. Озон, як складова частина атмосферного повітря, визначає характер поглинання сонячної радіації: її дуже активна в біологічному відношенні ультрафіолетова частка не досягає земної поверхні. Проте вміст озону загалом мізерний: товщина шару озону, приведеного до нормального тиску і температури, в середньому для всієї Землі становить 2,5-3 мм. Максимум концентрації озоносферного шару досягається на висоті 20-25 км. Існує кілька способів отримання озону, серед яких найбільш поширеними є: електролітичний, фотохімічний та електросинтез в плазмі газового розряду. Електролітичний (так званий «брудний») метод синтезу озону здійснюється в спеціальних електролітичних осередках. В якості електролітів використовуються розчини різних кислот та їхні солі (H2SO4, HCLO4, NaCLO4, KCLO4).

Виробництво озону відбувається за рахунок електролітичного розкладання води і утворення атомарного кисню, який, приєднуючись до молекули кисню, утворює озон і молекулу водню. Це дозволяє отримувати концентрований розчин озону, але через високу енергоємність процесу і вміст домішок такий метод не став популярним. В основі фотохімічного методу отримання озону лежить процес дисоціації молекули кисню під дією короткохвильового УФ-випромінювання. Цей метод не дозволяє отримувати озон високої концентрації. Такий спосіб виробництва озону широко застосовується в медицині, харчовій та електронній промисловості. Він дозволяє зручно стерилізувати повітря в приміщеннях, які мають відповідати високим вимогам до рівню ​​біологічної чистоти. Електросинтез озону (чистий метод), ґрунтується на різних видах газового розряду, а саме: бар’єрного, поверхневого та імпульсного – і він вже отримав найбільше поширення. Цей метод дозволяє отримувати озон високих концентрацій, при цьому забезпечується висока продуктивність виробничого процесу, а енерговитрати обладнання залишаються невисокими. Серед головних переваг обробки води озоном варто, в першу чергу, назвати його хімічні властивості. Озон є одним з найсильніших відомих нам окислювачів. Його потенціал набагато вищий, ніж у хлору, що обумовлює сам механізм його впливу на мікроорганізми. Він полягає в руйнуванні мікроорганізмів шляхом інактивації бактеріальних протеїнів, тобто дифузією через мембрану клітини в цитоплазму з ураженням життєвих центрів. Потім відбувається подальше окислення і руйнування органічних продуктів. Якщо озон немовби «подрібнює» бактерії на «салатик», то хлор лише здійснює вибіркове «отруєння» життєвих центрів бактерій, причому досить мляве – через необхідність витратити триваліший час на процес дифузії в цитоплазмі. Крім приголомшливої ​​здатності знищувати бактерії, озон має високу ефективність щодо вірусів, спор, цист (щільних оболонок, що утворюються навколо одноклітинних організмів, наприклад, джгутикових і ризоподів, при їх розмноженні, а також в несприятливих для них умовах) і багатьох інших патогенних мікробів. Але в силу того, що озон надзвичайно токсичний газ, існують дуже жорсткі вимоги до ГДК у воді басейну. Тобто там його практично не має бути. Тим більше, що він набагато важчий за повітря, і, випаровуючись, накопичується над поверхнею води. Тобто саме в зоні дихання плавців його концентрація може бути досить високою. Тому, враховуючи, що вибір технологій і способів обробки води басейну озоном на сьогоднішній день чималий, помилитися у своєму виборі – це як саперу на міну наступити. Значить, варто бути максимально обережним і поцікавитися: «А як у вас справи з безпекою?» Як правило, процеси дезактивації відбуваються в реакційній ємності, через яку оброблювана вода проходить за пару-трійку хвилин – і цього цілком достатньо для досягнення стерильності. Потім рештки озону видаляються через вугільний фільтр, де він частково перетворюється на кисень і частково – на вуглекислий газ. У басейн очищена вода повертається вже без озону. До питань безпеки слід додати також необхідність встановлення газоаналізатора озону в повітрі техприміщення, з’єднаного з тривожною сигналізацією, яка відключить генератор при витоку небезпечного газу. Використовуються й інші способи досягнення тієї ж мети. Наприклад, технологія часткового озонування передбачає обробку озоном не всієї води, що циркулює в басейні, а всього лише 10-20% від загального потоку! Здавалося б, яка від цього користь? Виявляється, що ця технологія дійсно дуже цікава: ми обробляємо озоном лише частину циркулюючого потоку, а потім видаляємо на деструкторі тільки надлишковий газ, тобто нерозчинений. Оброблену воду після цього «вливаємо» в основний потік, і, таким чином, розбавляємо в 5-10 разів. Озон при русі в напрямку чаші басейну встигає змішатися і «попрацювати» з рештою води. При цьому частина озону встигає розкластися, а інша – окислити все забруднення, що міститься в основному протоці. Зрозуміло, теоретично, якась кількість озону потрапляє і в воду басейну, але ця кількість визначенню не піддається. Результат той самий – озон в басейні не виявлено, але витрачено його (а, відповідно, й вироблено) в 5-10 разів менше. Це економія як у витратах електроенергії, так і у вартості обладнання, і, до того ж, додаткова гарантія належного рівню безпеки. Досить широко використовуються і системи озонування, в яких відсутні реакційні ємності, тобто вироблений озон впорскується безпосередньо в циркуляційний потік, який ось-ось увіллється в чашу басейну. Такі озонатори використовують виключно для відкритих басейнів. Вважається, що на відкритому повітрі озон багаторазово розбавляється, розкладається і не становить для відвідувачів ніякої загрози. Цим способом обробки води озоном «грішать» найбільшою мірою виробники з США. Ось тут дозвольте скористатися авторським правом на СМС ( «суб’єктивну думку фахівця»). Охоче ​​вірю, що будь-яких летальних або важких випадків отруєння не було, але важко уявити, що навіть маленьке «понаднормове споживання озону» для когось обійшлося без наслідків. Це думка суто особиста, проте висловити її не зайве. І, звичайно ж, про найголовніше.

У зв’язку з тим, що озону в воді басейну немає, і вся вода одночасно оброблятися не може, якийсь дезінфектант все ж повинен використовуватися, хоча б в мінімально достатніх кількостях. Це необхідно для того, щоб запобігти розвитку і росту мікрофлори, що потрапляє в чашу басейну ззовні. Якщо для цього використовується хлор, то озон проявляє ще одну свою корисну властивість – доокислення і розщеплення утвореної органіки (тригалогенметанів, хлороформу та ін.). Відповідно, запах від них зникає, і одночасно ми позбавляємося від небезпеки накопичення канцерогенних речовин у воді. Наступна перевага озонування полягає в здатності озону вступати в реакцію з більшістю неорганічних речовин, тому наявні у складі води неорганічні домішки, що з’являються у воді з джерел забруднення ззовні, теж потрапляють «під гарячу руку». В результаті цього, багато солей з розчинного стану перетворюються на нерозчинні комплексні сполуки, успішно осідаючи на матеріалі фільтру. Відбувається додаткове освітлення води, ліквідується кольори, запахи, присмак. Якщо до цього додати здатність озону створювати потужний електричний потенціал, то виявиться, що заряджені колоїдні частинки (суспензії) будуть піддаватися коагуляції і теж затримуватися на фільтрі. Розкладання озону призводить до утворення кисню, а це додає воді додаткову свіжість, надає ефект «джерельної» води. Таким чином, крім основної своєї функції – знезараження, озон виконує ще безліч корисної роботи щодо поліпшення властивостей води. Затьмарюють ці приємні висновки лише незначні дрібниці: досить висока ціна озонаторного обладнання (якщо воно надійне, ефективне і безпечне), неможливість використання озонування в якості єдиного і самостійного способу знезараження, необхідність встановлення додаткових вугільних фільтрів (в системах з технологією повного озонування), які, в силу своїх сорбційних властивостей, можуть стати джерелом вторинного зараження води. Але, в той же час, відчуття, одержувані від перебування у воді, обробленій озоном, кардинально відрізняються від тих, що можуть забезпечити інші способи обробки води.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і установка обладнання, монтажні роботи.

Мустанги Лас-Колінас – захоплююча реалістична скульптурна композиція з дев’яти бронзових мустангів, що скачуть уздовж гранітного потоку в преріях, яка є найбільшою кінною скульптурою в світі. Цей чудовий витвір мистецтва, створений відомим африканським художником дикої природи Робертом Гленом, був встановлений у 1984 році як головна прикраса площі Вільямс-сквер у міському центрі Лас-Колінас. Для того, щоб відзначити самобутність цього міського простору, скульптура «Мустанги Лас Колінас» була створена, щоб відобразити вільний дух, притаманний Техасу. З моменту встановлення ця видатна скульптура стала найвищою визначною пам’яткою Північного Техасу, що приваблює як місцевих жителів, так і туристів.

Джерело: https://www.irvingtexas.com/visitor-info/about-irving/mustangs-of-las-colinas/

До нас звернулись, щоб запросити взяти участь у створенні великого фонтану як центрального елементу для входу в будівлю штаб-квартири компанії у Брюсселі.
Crucello завжди призначався для великих круглих басейнів – але не таких великих, як той, що мав на увазі наш бельгійський дизайнерський партнер Ophelima. Тож ми зробили його ширшим та вищим, додавши цілий додатковий рівень до класичного трирівневого дизайну.
Це, в свою чергу, вимагало використання понад тисячі мініатюрних стрижнів з нержавіючої сталі, щоб створити вражаючий каскадний ефект завіси, яка завдяки вбудованому світлодіодному освітленню вночі виглядає ще драматичніше.

Джерело: https://www.davidharber.com/corporate/tall.htm

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, будівельно-оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, будівельно-оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, будівельно-оздоблювальні роботи.

Фонтан «Майларові нитки». Висота – 9м. Два контури. Кількість майларових ниток – 86шт.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання.

Найкращий у світі аеропорт створив для своїх відвідувачів п’ятиповерховий сад і найбільший критий водоспад.
В аеропорту Сінгапуру Чанг, який вже сьомий раз поспіль визнаний кращим аеропортом світу, відкрили новий рекордний павільйон. Відео цього сучасного дива, “Садів Семіраміди” 21-го століття, з’явилося на YouTube-каналі CNA.
В аеропорту відкрили новий павільйон Jewel Changi Airport, який являє собою десятиповерховий комплекс з садом, готелем і 300 точками торгівлі та харчування.
Павільйон розташувався на п’ять поверхів під землею і на стільки ж над нею. У ньому розташований найбільший в світі критий водоспад Rain Vortex, п’ятиповерховий критий сад Forest Valley і зона відпочинку з садами на даху Canopy Park.

Джерело: http://krivbass.city/news/view/v-ae-roportu-singapura-postroili-sady-i-vodopad-foto-plusvideo

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Проектувальник, Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, постачання і монтаж обладнання, будівельно-оздоблювальні роботи.
Проект виконаний спільно з Архітектурно-дизайнерською компанією «ЮГМА» і ТОВ «Термол Груп».

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка обладнання і матеріалів, оздоблювальні роботи виконані матеріалом «PEBBLE STONE».
Проект виконаний спільно з компанією «Stone Pools».

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: поставка матеріалів, оздоблювальні роботи виконані матеріалом «PEBBLE STONE».
Проект виконаний спільно з компанією «Stone Pools».

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: поставка матеріалів, оздоблювальні роботи виконані матеріалом «PEBBLE STONE».
Проект виконаний спільно з компанією «Stone Pools».

Фонтан Swarovski – унікальне місце в австрійському Інсбруку. Фонтан являє собою скульптуру гігнатського велетня з кришталевими очима. З рота велетня виливається потужний водоспад. Ця вражаюча споруда була побудована в 1995 році до відкриття в Інсбруку музею кристалів всесвітньо відомої фірми Swarovski. Фонтан не припиняє дивувати досі. У його розробці взяла участь група провідних дизайнерів, скульпторів і архітекторів. При цьому конструкція фонтану така, що він одночасно є і входом в музей кристалів. Це справжнє диво сучасного мистецтва! Що цікаво, сам музей розташовується під землею. Така конструкція дозволяє фонтану бути єдиною наземною спорудою комплексу Swarovski. В ньому було втілено найкращі архітектурні рішення і дизайнерські задумки.

Джерело: https://multiurok.ru/blog/fontan-swarovski-crystal-head-insbruk-avstriia-samyi-zhivopisnyi-fontan-mira.html

Keller Fountain Park – міський парк в центрі міста Портленд, штат Орегон. Спочатку названий Forecourt Fountain або Auditorium Forecourt, парк площею 0,92 акра (0,37 га) був відкритий в 1970 році на Третій авеню від колишньої Громадської аудиторії. У 1978 році парк перейменували на честь Айри Келлер, голови Комісії з розвитку Портленда (PDC) з 1958 по 1972 роки.
Головна прикраса парку – бетонний фонтан. Фонтан Келлера часто відзначають як найважливішу пам’ятку громадського ландшафту в центрі Портленда. У 1999 році парк був нагороджений медальйоном Американського товариства ландшафтних архітекторів. Фонтан був спроектований Анжелою Данаджіевой за мотивами водоспадів в ущелині річки Колумбія, розташованої на сході від Портленда. У той час як парк називається Парк фонтанів Келлера, сам фонтан називається Фонтан Айра. У басейнах фонтану міститься 75 000 галонів (280 000 л; 62 000 імпалонів) води, в той час як водоспади перекачують 13 000 галонів (: 49 000 л, 11 000 імпалонів) за хвилину по каскаду.
Цей проект був реалізований в рамках програми оновлення міст і виконаний за рахунок федеральних коштів в розмірі 12 млн. дол. США. Працюючи з Анжелою Данаджіевой, Халпрін спроектував парк, вирішивши складні завдання, покладені на нього самим ландшафтом, створивши абсолютно новий простір для міста – потужний водоспад.

Джерело: https://estatemag.io/mirotvorcheskij-fontan-lourensa-halprina/

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Проектувальник.
Роботи в проекті: проектування.

Блакитна лагуна – популярний геотермальний курорт у південно-західній частині Ісландії, розташований на півострові Рейк’янесскаґі, у 38 км від столиці країни – Рейк’явіка. Геотермальний комплекс складається з кількох басейнів з водою яскраво-блакитного кольору і є однією з найбільш визначних пам’яток Ісландії.
Мальовничу Блакитну лагуну оточують лавові поля і покриті сіро-чорними брилами фантастичні ландшафти. Місцями нагромадження лави покриті подушками зеленого моху, а вдалині видніються обриси геотермальної станції Свартсенгі. Блакитна лагуна – єдиний в своєму роді природний пам’ятник планети, і сюди щороку приїжджають 300 тисяч туристів з усього світу.
Як же утворився цей незвичайна термальна водойма? Морська вода йде на глибину через пористу лаву. У товщі землі знаходяться геотермальні підземні резервуари, що складаються з морської (65%) і прісної води (35%), нагрітої до температури +100 ° С. При підйомі до поверхні землі вода охолоджується до +37 … + 40 ° С. Діоксид кремнію, якого в Блакитній лагуні дуже багато, переломлює сонячні промені, через що природна водойма набуває свій дивовижний колір. Залежно від освітлення і часу доби, він змінюється від яскраво-бірюзового до зеленуватого і молочно-блакитного.
Цікаво, що і влітку, і взимку вода в Блакитній лагуні має комфортну для купання температуру, тому курорт працює цілий рік. Багатьом подобається в морозні дні купатися в гарячій воді і спостерігати за північним сяйвом. В Ісландії, яка взимку повністю вкрита снігом, гарячі купальні дозволяють розслабитися і забути про холод.
У Блакитну лагуну приїжджають не тільки для відпочинку, але й для лікування. До складу води входить багато мінеральних сполук і синьо-зелені водорості. Мінеральні солі чинять розслаблюючу і терапевтичну дію.
Вода в Блакитній лагуні оновлюється кожні два дні, а чистота водойми забезпечується щоденним забором проб води. Престижний статус курорту підтверджує Блакитний прапор. Цю міжнародну нагороду вручають тільки тим пляжам, рівень чистоти, сервісу і безпеки яких відповідає найвищим світовим стандартам.

Джерело: https://wikiway.com/islandiya/golubaya-laguna/

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Проектувальник.
Роботи в проекті: проектування.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Букінгемський фонтан – це «вхідні ворота» Чикаго, які знаходяться у Грант-Парку. Він є одним з найбільших фонтанів у світі. Повна його назва – Меморіальний фонтан Кліренсу Букінгему, він був дарований місту Кейт Букінгем в 1927 році в пам’ять про її брата Кліренса.

Хто створив головний фонтан Чикаго
Будівництво пам’ятника архітектури велося під керівництвом архітектора Едварда Беннета. За основу був узятий фонтан Лантана в Парижі, а скульптури для нього створив відомий скульптор з Франції, Марсель Лаю. На момент виконання робіт вартість проекту склала 750 тисяч доларів, а для підтримки споруди в робочому стані був створений благодійний фонд зі стартовим капіталом в 300 тисяч доларів.

Конструкція і символи Букінгемського фонтану
Діаметр основного басейну – 84 метри, в його центрі височіє трирівнева композиція загальною висотою 7,5 метри. Споруду виконано з рожевого мармуру. Безперчено, вона є яскравим зразком стилю рококо, а зовні нагадує весільний торт. У центрі фонтану можна побачити чотири групи морських коней. Букінгемський фонтан символізує прекрасне озеро Мічиган, а коні – це штати, які його оточують.
Всього у фонтані налічується 134 струменя, причому висота центрального досягає 46 метрів. Загальний обсяг води становить понад 5,5 мільйонів літрів води. Насоси споруди контролюють комп’ютери фірми Honewell. Спочатку вони знаходилися в Атланті, в штаті Джорджія, а в 1994 році їх перенесли в Іллінойс.

Чим цікава пам’ятка
Букінгемський фонтан функціонує з ранку до пізнього вечора, і у вечірній час гості міста і туристи можуть помилуватися світловими шоу, для проведення яких встановлено 840 ламп.

Під водою у фонтані знаходиться монітор, який вмикається кожні двадцять хвилин. У зимовий час фонтан не працює, однак і в цей час тут проходить цікавий захід – фестиваль вогнів осяює все навколо, і дозволяє насолодитися дивовижним видовищем.

Джерело: https://planetofhotels.com/guide/ru/ssha/chikago/bukingemskiy-fontan

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

4 вересня 2011 у Вінниці відбулося святкове відкриття світло-музичного фонтана ROSHEN. Побудований в руслі річки Південний Буг біля острова Фестивальний (Кемпа) фонтан ROSHEN став єдиним в Україні і найбільшим у Європі плаваючим фонтаном.

У теплу пору року жителі та гості Вінниці можуть абсолютно безкоштовно спостерігати за дивовижним дійством, під час якого потужні струмені води злітають вгору під музику у супроводі світлових та лазерних ефектів, а на величезному водному екрані з’являються відео-проекції.

Фонтан – частина комплексного проекту з реконструкції набережної річки Південний Буг біля Вінницької Кондитерської фабрики Roshen. В рамках проекту була укріплена берегова лінія довжиною 700 м, зроблена пішохідна зона і зона відпочинку, встановлена ​​система вуличного освітлення, амфітеатр для перегляду фонтанного шоу.

В той час, як більшість фонтанних систем монтується в штучних басейнах з системами очистки води, унікальність проекту Roshen полягає в тому, що фонтан використовує воду «живої» ріки. Для встановлення фонтана були проведені роботи з розчищення русла річки Південний Буг в обсязі 28000 куб. м. грунту. Використання «технології зимівлі» стало ще однією особливістю проекту: в зимовий період конструкція фонтана занурюється під лід, на дно річки Південний Буг.

Корпорація ROSHEN не просто подарувала місту фонтан, але і регулярно займається його повним технічним обслуговуванням, консервуванням фонтану на зиму, підготовкою конструкції до нового сезону навесні і, звісно ж, оновленням шоу-програми та створенням нових вистав.

Джерело: https://www.roshen.com/ru/sotsyalnye-proekty/kulturno-sotsyalnye/fontan-v-vynnytse/o-proekte

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: поставка та монтаж обладнання, будівельно-оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.

Музичний фонтан Дубай – яскрава і дивовижна споруда в ОАЕ, яка символізує розкіш і багатство цього краю. Пам’ятка розташована біля підніжжя вежі Бурдж Халіфа. Музичні фонтани вважаються одними з найбільших на планеті: струмінь може підніматися на висоту близько 150 метрів, що відповідає рівню п’ятдесятого поверху хмарочоса.
Загальна довжина конструкції – 275 метрів. Вона являє собою дивовижну петлю з розташованими вздовж неї п’ятьма центральними елементами. Потужні водомети і сучасні шутери, що дозволяють створювати струмені різної висоти, форми і кута нахилу, різнокольорові прожектори – все це є основою феєричних шоу. Вони супроводжуються відомими арабськими музичними композиціями і світовими хітами, такими як «I Will Always Love You» Уїтні Х’юстон, «Thriller» Майкла Джексона, «Time to say goodbye» Андреа Бочеллі і Лучіано Паваротті.
Цікаві факти: промені освітлення фонтанів настільки потужні, що їх видно на відстані тридцяти двох кілометрів. Для створення світлових ефектів використовується більше 6 500 точкових прожекторів і 25 кольорових.
Загальна вистава складається з невеликих частин. Їхня тривалість залежить від тривалості музичних доріжок, які йдуть одна за одною з невеликими інтервалами. Кожна з них є унікальною і складається зі складних фігур, розроблених інженерами та фізиками. Цікаво, що створення однієї композиції може займати кілька місяців.

Джерело: https://wikiway.com/oae/dubay/poyushchie-fontany-v-dubae/

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, будівельно-оздоблювальні роботи.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання.

Статус ТОВ “ОЗОНБУД” у проекті: Підрядник.
Роботи в проекті: проектування, поставка і монтаж обладнання, оздоблювальні роботи.